RockOpera Praha má svou Rockovou akademii

Rocková akademie poprvé v letošním roce vystoupila v Rockové Opeře Praha.

Sbor Rockové akademie pod vedením vynikajících sbormistrů, zpěváků a hudebních autorů Pavly Forest a Petra Opavy vystoupil 20. října na vernisáži fotografií Fotoklubu PCW, která byla zaměřena na fotografie s hudební tématikou.

Velmi zajímavé fotografie z hudebního a rockového prostředí, které byly vystaveny, jak jinak než v atriu pražského rockově zaměřeného divadla Rockové Opery, které je kulturním svatostánkem pro nejen pro rockery. Vernisáž byla doprovázena rozmanitým hudebním programem. V průběhu večera hrála skupina Frekvence Praha. Členové pěveckého sboru Rockové akademie vystoupili stylově oblečeni do kostýmů z autorských her uváděných v divadle Rockové opery a zazpívali lidové písně českých umělců což bylo v příjemně lehkém kontrastu a rockovou tématikou celého večera a celkově tento repertoár osvěžil atmosféru vernisáže.

Za klavírního doprovodu Pavly Forest, Petra Opavy a rytmického doprovodu Richarda Scheuflera sr. zazněly písně jako Proměny od skupiny Čechomor a mnoho dalších méně známých českých lidových písní.

 

Na další originální rockově-lidové vystoupení   se můžete opět těšit 18. listopadu 2017 na Pražské Divadelní noci. Rocková akademie Vám nejen zazpívá, ale její členové Vás i provedou divadlem Rockové Opery.
Fotografie: Libor Nedvídek a vlastní zdroje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *