Vážný kolaps v Divadle Bez Hranic

Včera večer přímo během představení kontroverzní komedie Na Vánoce budu gay zkolaboval hlavní herec pražského Divadla Bez Hranic Jan Bartoška.

Jan Bartoška utrpěl úraz hrudníku během předchozí sportovní aktivity a podcenil možná rizika s úrazem spojená.

Odehrál v divadle celou první polovinu představení, aniž by kdokoliv z diváků i hereckých kolegů poznal jaké měl bolesti. 

„Sice jsem si všiml už před začátkem představení, že Honza má bolesti hrudníku, ale tvrdil, že to nic není. Vůbec jsem netušil, jak vážné by to mohlo být.“ uvedl herecký kolega Jana Bartošky Radek Fejt. Ihned po zatažení opony na přestávku Jan Bartoška zkolaboval. Ředitel a režisér představení Petr Míka okamžitě rozhodl o přerušení představení a přivolal Zdravotnickou záchrannou službu. „Honza je paličák a nikomu se o zranění nesvěřil. Kdybych to věděl, nikdy bych nedopustil, aby riskoval zdraví kvůli představení.“ prohlásil Petr Míka.

Jan Bartoška, se svým zraněním, dokonce i zatančil se svým hereckým kolegou Radkem Fejtem baletní variaci na motivy Labutího jezera, jejíž součástí je i poměrně obtížná zvedačka a těsně před polovinou představení odtančil i choreografii na hit skupiny Village People YMCA. Tyto taneční kreace mu však nejspíš byly osudné a dostavil se dechový kolaps. „Ještě do příjezdu záchranky Honza s odvezením nesouhlasil a protestoval. Je profesionál a chtěl i přes svůj vážný zdravotní stav představení dohrát. Nechtěl zklamat své diváky.“ prozradila nám herečka Michaela Marečková. „I v sanitce chtěl Honza podepsat reverz a vrátit se dohrát  představení. Má prý zodpovědnost ke svým divákům. „ uvedl herec Jiří Pivrnec. Představení bylo tedy odvoláno a Jan Bartoška odvezen k ošetření do nemocnice na Karlově náměstí. Diváci situaci velkoryse pochopili a představení pro ně bude nahrazeno po úplném uzdravení Jana Bartošky. Budeme tedy doufat, že zranění se brzy zhojí a Jan Bartoška se opět v plné síle vrátí na prkna Divadla Bez Hranic.

Fotografie: z archivu Divadla Bez Hranic.

Autor: Sofia Ondrejkovicz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *